Komentáře:

ha ha ha

Pansy mě překvapila. Zaprvé, že ji vůbec Tina zastihla samotnou (myslím, že se vždycky pohuhňávala ve skupince dívek), a podruhé, když s ní na ten drink šla. Že by tu šlo o opětované city? I tak si nemyslím, že by měla Tina šanci víc než na milostný románek. Pansy je jedna z těch vznešených starobylých rodin, takže se bude muset dobře vdát. Vždycky se mi zdálo, že je s tím smířená. Ne, že s tím souhlasí, ale že to akceptuje. Víc než Tina se mi líbila ta druhá dívka, která se v příběhu vyskytla. Ta, kterou Harry léčil, a které se tak zastal profesor Snape. Doufám, že i ona se ještě objeví. Fakt milá holčina. :)
Snapea mi bylo líto. Ten tam tak toužebně zíral do té cukrárny. :D No, copak mu bránilo v tom, aby tam prostě vešel a něco si koupil? Ano, já vím, musí si o sobě udržet nějaký obrázek a Snape s lízátkem… někoho takového by se studenti asi těžko báli.
To proroctví je velmi zajímavé a je zcela zřejmé, že se týká Severusovy dcery, potažmo i Harryho dcery. Teď si nejsem jistá, jestli Severus chtěl, aby se Harry stal jejím druhým rodičem, anebo se pouze domlouvali, že se o jeho dceru postará, když on sám si není jistý, zdali to zvládne.
To by mě zajímalo, co si o takovém proroctví myslí Severus. Zná ho? Jestli má o jeho existenci povědomí Remus, musí ho znát i ostatní členové kouzelnické společnosti. Anebo je pouze Remus tak vzdělaný a chytrý?
To, jak se všichni nemocní vecpali ke Třem košťatům, to nebylo moc hezké. Že jim to není hloupé? Ale asi ne. Naděje se nemocný člověk vzdává jako poslední. Navíc když vědí, že Harry je jediný, kdo je může vyléčit. Přesto se mi nelíbí, jak toho okamžitě využili. Jenomže být nemocná, asi bych tam šla taky prosit o pomoc. Život by mi byl milejší než nějaká čest a hrdost. :)
Taky chápu Harryho, že nemohl jinak, než začít léčit. Vidět cizí utrpení a vědět, že právě já jim mohu pomoci, kdo by dokázal klidně odejít a vědět, že tím mnohé odsoudí k smrti. A je těžké přestat. Podle čeho posuzovat, kdo si pomoc zaslouží a kdo už ne? Všichni byli ve vážném stavu.
Jak milé, že Severus šel Harryho kontrolovat na ošetřovnu. Mám pocit, že z té malé roste intrikánka a právě se snaží dát ty dva dohromady. Nejspíš chce tatínkovi Severusovi naznačit, že Harry by se jí rozhodně líbil jako druhý tatínek. Severus jako obvykle nechápe. Nechce chápat, a i kdyby chápal, rozhodně by nesouhlasil. :D
A Brumbál, ten je pěkně vetřelý. Musel mít dost drzosti, když se takhle neomaleně vecpal Severusovi do bytu. Ufff, naštěstí se jeho dcera rozhodla, že bude bezpečnější, pokud si svůj pokojíček vyzdobí sama, než aby to nechala na podivném legračním děduldovi Brumlovi.
Albus v plavkách! Ha, ha, ha. No fakt. „Dnes je už tma, ale zítra si obléknu plavky a půjdu se podívat.“ Říká to s takovou samozřejmostí, jako kdyby to dělal každý den. Chudák Severus, ten z toho musí mít šoky. To není moc dobré pro jeho současný zdravotní stav.
A mě bylo jasné už od té chvíle, kdy začal Brumbál mluvit o tom houpacím křesle, že se jedná o nějakou rekvizitu z jeho vlastního dětství. Protože s návrhem houpacího křesla přišel Severus, ale Brumbál čirou náhodou o jednom věděl. To je tak okaté, že to mělo dojít i Severusovi. Holt mateřství ovlivňuje i myšlení.
Určitě nám ještě dál prozradíš nějaké střípky ze života Albuse Brumbála, protože by mě fakt zajímalo, co se stalo jeho dvěma milovaným tatínkům. A jak to bylo s Arianou. Nevím, nakolik se tenhle příběh liší od kanónu.

Přidat nový příspěvek