Komentáře:

dcera

Konfrontace Snape a Tonksová byla nádherná. :)
Popis Tonksové byl úžasný. No, vzhledem k tomu, že najednou mám ve svém okolí případ těhotenství, tak mám představu, jak vypadá žena ve čtvrtém, pátém měsíci. Není to tak hrozné, jak popisuje Severus. On se toho jenom bojí, proto má tak velká očička.
Zaprvé pokud dnes a denně vídáte dotyčnou osobu, zřejmě si nevšimnete žádné změny. Ta probíhá postupně a vy ji tolik nevnímáte. Pod svícnem je největší tma. S největší pravděpodobností si změny na Severusovi jeho studenti a kolegové nevšimnou. I kdyby ztloustl, koho by napadlo, že je těhotný? Kdyby byl žena, to by bylo jiné. V tomto případě Severus Tonksovou nějaký pátek neviděl a je vidno, že v tomto případě tu změnu člověk okamžitě zaregistruje..
Jinak si myslím, že je reálné, aby své těhotenství utajil až do pátého měsíce. Pokud žena nosí volnější oblečení, leckdo si toho bříška prostě nemusí všimnout. Někdy mám ovšem pocit, pokud vidíte ženy na ulici, že si úmyslně oblékají přiléhavější oblečení, aby to jejich břicho bylo vidět. Holt, některé ženy jsou na své těhotenství hrdé. A já jsem ten typ, který nemá rád vychloubání se, i když jde o těhotenství. Samozřejmě jim to přeji, ale nemusí to takhle dávat na odiv.
Tím jsem nechtěla říct, že by si Tonksová úmyslně oblékla něco, aby své bříško ukázala. Vlastně to ani nebylo v textu řečeno. Prostě už má problémy vejít se do obyčejného trička a kalhot. A prsa… tak to je snad normální. Kdo je dobře vyvinutý, tak během těhotenství to musí být ještě „horší“.
Jinak Tonksová nezklamala. Pokaždé když se objeví na scéně, vždycky následuje drobná nehoda. Tentokrát na ni doplatil chudák Severus. Toho mi bylo opravdu líto, když se všichni vrhli k Tonksové. Její dítě střeží, ale co se stane tomu Severusovu, to je jim jedno. Ale možná jen do okamžiku než zjistí pravý Severusův stav, že. Má štěstí, že magické těhotenství je tak mimořádný stav, že společnost na něj nahlíží jinak než na to „obyčejné“. Jinak by se mu asi vysmáli, že se nechal zbouchnout. Být veleben za svůj požehnaný stav, to se Severusovi brzy přejí, až na to dojde.
Severus by na ni vyjel, i kdyby nebyl v „požehnaném“ stavu, ale reakce Tonksové se mi líbila. Necítila se dotčená ani uražená jeho slovy. Jasně, že ho zná. Byl to její profesor a ví, že to není hodný pán. A snad si uvědomuje i svůj podíl viny. Prostě super holka.
Severusovi se není co divit, že se takhle rozčílil. Takže vidím, že on to své dítě má vlastně opravdu rád. Což je fajn. A ta modřinka. Doufám, že se na ni pán léčitel Potter podívá. Tedy, Severus asi nic neutají, protože ho aura velmi rychle prozradí. Jen by mě zajímalo, zdali vysvětlí její původ. On to totiž není žádný ufňukánek, který by si stěžoval na to, jak mu druzí ubližují.
Ještě co se týká stravování během těhotenství. Ze svého okolí vidím zcela jasně, že není třeba žádným razantním způsobem měnit jídelníček. To jsou zase výmysly „moderních“ žen. Nejdřív řeší kalorie, zdravou stravu, bio potraviny, tváří se strašně důležitě, ale je jim to k ničemu. Někdy mám pocit, že z toho dělají strašnou vědu. Těhotenství je relativně normální stav a není třeba měnit zaběhnuté koleje. Fajn, člověk začne jíst trochu víc, častěji chodí na záchod, je dřív unavený… někdy mám pocit, že některé ženy jsou tímhle stavem prostě posednuté. Ale tohle se zřejmě šíří od těch mamin, které po dítěti strašně touží, nedaří se a pak to přijde a oni jsou z toho v sedmém nebi.
A Krátura překvapil. Mě bylo jasné už od začátku, kdy se odhalilo, co Kráturův balíček ukrývá, že to bude holka. Prostě ještě než bylo řečeno, mi z toho vyplynulo, že skřítkové mají další zvláštní schopnost, a to poznat pohlaví nenarozeného dítěte. Tomu bych se vůbec nedivila. Už aby začal vymýšlet jméno. :)
V předchozí kapitole se mi ještě líbila hodina OPČM, kdy Severus tak skvěle odhadl Harryho. Vlastně na tom nebylo nic složitého. Ten chlapec se tolik o to dítě bojí a stará, že bylo zřejmé, že na Severuse prostě nezaútočí. Potter mu prostě nahrál na smeč (či jak se to říká).
Jen doufám, že teď nezačnou těhotenská cvičení a lekce péče o dítě. To se celý svět zbláznil? Prvorodička se prostě o své dítě postará i bez jakýchkoli zkušeností, já věřím na nějaký mateřský instinkt. Prostě až to přijde, tak se budu průběžně učit. A stejně tak vybavení. Pátý měsíc je stále daleko do porodu a není třeba nikam spěchat. Např. kočárek se dá klidně koupit i po porodu. Proč ten Brumbál vyšiluje už teď? Podle mého názoru (a tím nechci nic zlého přivolávat), ale kdo se moc těší, až příliš to prožívá a všechno už má zařízené několik týdnů dopředu… Lepší, když se miminko narodí a matka rychle dokupuje věci, než když… víte co. Člověk nikdy neví. Já jsem pesimista, ale pořád doufám v to nejlepší.

Přidat nový příspěvek