Komentáře - Uzavřeny!

Děkuji

K Jak je důležité míti Nevilla ano, k jejich vztahu však rozhodně ne. Čekají je dva popsané roky společného život, které mají s pokračováním šťastného konce jen pramálo co společného. Povídky svatbou buď končí nebo začínají, tady je jen bodem ve vztahu.
Hele, samotná svatba, v kouzelnickém světě této serie je to normální a dokonce spolu mohou mít kouzelníci děti. Ne vyloženě Mpregem, trochu jinak. V Neznalost nepřítele se dozvíš jak.
A ano, prosit za Nevillův život byla velká strategická chyba. Popírala jsem to někdy někde? Myslím že nikoliv. Nikdo není neomylný, ani Brumbál není, tak proč by měl být Severus. Jak jsem několikrát říkala, ten kdo je ve vztahu emocionálně vyspělejší je Neville. On ví co je to láska, ví že lásku cítí, ví že kvůli ní dělá hlouposti. Severus tohle neví. Něco cítí, něco nelogického kvůli tomu dělá a jeho racionálně zmijozelské Já jen stojí opodál s otevřenou pusou a říká si "Co to kurva dělám?". Neville takoví zmatek a rozpor mezi svými city a logikou nemá, pro něj je vše jasné a city určované.
Taky si mluvila o Nevillově odvaze - ano, ke konci je velice odvážný a v NN je ještě odvážnější. To se stává když nejistí lidé s potenciálem najdou pilíře svého bytí - pro něj je to Harry, válka a Severus. Jeho život do té doby neměl smysl. Potácel se od učení k rostlinám a zase zpět a narážel při tom na nezájem, zdvořilí zájem nebo nesnášenlivost v podobě šikany. Nebylo nic, pro co by měl být odvážný a lidé potřebuji k odvaze smysl, alespoň většina z nich. On smysl získal, protože, ač je to pro pozorovatele asi trochu směšné, cítí za Severuse odpovědnost a chce ho chránit, jako Nebelvír srdcem a duší si nemůže pomoci.

Přidat nový příspěvek