Staré komentář

IQ tykve

Takhle kapitola mě ujistila pouze o jednom. Potter je totální dement. Prostě jenom někdo naprosto duševně zaostalý, by nepochopil, že pokud Severus čte knihu pojednávající o magickém těhotenství, tak už o tom musí vědět. Co si do háje myslel, že v té knize četl? Úvodník?
Tedy, opravdu jsem nečekala, že by Severus pozval Harry k sobě do bytu. Ještě když Potter začne s tím, že chce mluvit „o té cizí magii uvnitř něj“ a že už ví, co to znamená. Nejspíš bych mu zabouchla dveře před nosem za jeho debilitu a začala se hystericky smát, jak někdo může být takový idiot. On si k němu regulérně přišel, jako kdyby mu nesl tu nejčerstvější novinku jako první, aniž by tušil, že už dávno je deset minut po dvanácté.
Pravda, když ale Potter začal téma té zvláštní magie, přece ho nenechá stát na chodbě a riskovat, že by se k němu začal Potter dobývat, čímž by upoutal pozornost sklepního osazenstva. Dokonce byl tak prozíravý, že ho ihned nevyhodil poté, co mu Potter sdělil, co mu leží na srdci. Já bych ho asi vyhodila z bytu bez podání vysvětlení, aby se v tom Potter trochu vykoupal. Jenomže to by pak Potter začal řvát na celé sklepení: „Pane, musíte mi věřit. Opravdu jste těhotný! Nemůžete to ignorovat. Tady jde o váš život a život toho dítěte.“ No, a pak by celý Zmijozel znal zdravotní stav svého kolejního ředitele, no a za chvíli by to věděla celá škola a široká kouzelnická společnost. :D Některé zprávy se šíří opravdu rychle.
Že měl Potter nutkání starat se o Severuse se nedivím, divím se spíše tomu, kolik trpělivosti s ním Severus měl a že s ním vůbec konverzovat! Zřejmě potřeboval někoho, s kým by si mohl „popovídat“.
Hmm, a otázka, proč se Severus více nestará o svůj zdravotní stav během těhotenství? Tak přemýšlela jsem o tom ještě dál, co mi můj první typ nevyšel. Tenhle bude asi taky vedle. :D
Myslím si, že ten důvod může být spojen s tím, o jaké těhotenství jde. Náš drobeček nevznikl klasicky. Stvořila ho magie a ta ho taky živí, z té roste. Ten drobek asi není přímo napojen na Severusovo tělo jako spíše na jeho magii. Tím pádem se může bránit škodlivým vlivům a vezme si jen to pozitivní a prospěšné. Takže i kdyby Sevík své tělo zhuntoval, jeho magie zůstane stejně zdravá a silná a zaručí drobkovi správný vývoj a růst.
Z čehož je zřejmé, že jediná osoba, která Severusovi zabrání v potratu nebude on sám, Voldemort, Brumbál, Poppy či Potter, ale náš malý drobeček. Aby nebyl problém v tom, že jejich magie jsou propletené, tedy je zhola nemožné provést potrat a oddělit ty dva od sebe.
Hurá, a zítra máme další kapitolu. :D

Přidat nový příspěvek