Komentáře

mužské těhotenství

Hmm, vždycky mi trvá, než se rozhoupám k nějakému komentáři, takže to začnu dělat jako ostatní – vystačím si s konstatováním: hezká kapitola, moc se líbilo. :D Mě je vždycky líto napsat krátký komentář, když vím, jak se autor nadřel s celou kapitolou. :D
Vzhledem k tomu, že jsem nebyla těhotná, nebudu posuzovat těhotenské příznaky. Každá těhotná ženská neodlévá, ale proč bychom si měli odepřít tu radost, že to dopřejeme Snapeovi? Určitě nevede příkladně zdravý životní styl, takže proč by jeho tělo nemohlo jednou zareagovat trochu prudčeji na nějakou situaci – stres, nedostatek tekutin, velká konzumace kofeinu, nezdravá strava apod. Existují jisté teorie, že se tak tělo brání všemu škodlivému, co by mohlo ublížit dítěti. Mě z toho vždycky vyplynulo, že se Snape zhroutí na hodině lektvarů, protože výpary z kotlíků se nebudou přátelit s jeho zdravotním stavem. Proč by tyhle výpary nemohly být za jistých okolností škodlivé, převážně pro těhotné. Mimochodem těhotné ženy mohou na některé podněty - vůně, reagovat citlivěji. Či je tak ve skutečnosti nevím, od toho se raději distancuji. :D Každá žena prožívá těhotenství stejně jinak.
Páni, ale myslím, že Severus našel docela dobrou páku na profesora Gifta. :D Stačí, aby příště v jeho společnosti zase omdlel a Gifta tím totálně odrovná, takže bude před ním raději našlapovat po špičkách.

Scénka s Poppy a Severusovým vyšetřením a následnou diagnózou jeho stavu byla opravdu skvělá. Albus jako potomek dvou kouzelníků mužského pohlaví, to by možná vysvětlovalo, proč byl tak geniální a zároveň debilní. :D Ta hybridní deformace se musela nějak projevit. :)
A Harry je v tom nevině. Snažil se to Severusovi říct, jenomže je ještě větší chudák než Severus. On totiž na rozdíl od něj už vůbec neví, že mužské těhotenství možné je, a také že se již v minulosti objevilo. A hádejte, kdo z jeho okolí má s tím co dočinění. :D
Že se Severus rozhodl pro potrat, je zcela přirozené vyústění celé situace. Protože je povídka teprve na svém začátku, zřejmě nehrozí, že by se interrupce Severusovi povedla. Buď bude u mužského těhotenství nemožná či vysoce riziková anebo i na toto myslel Voldemort a pojistil se. Chápu Severusovo rozhodnutí. Kdybych si měla vybrat, jestli mé dítě má být další Albus Brumbál, taky bych s potratem neváhala. :D
Mimochodem zřejmě už od dětství projevoval Albus jisté sklony řídit životy druhým, viz jeho hra s panáčky a panenkami. Tehdy ještě nemanipuloval lidmi, ale učil se to na svých hračkách. :) Holt manipulátora v sobě nezapře a má to v sobě tak hluboko zakořeněné, že se to začalo projevovat velmi záhy. :D

Přidat nový příspěvek