Staré komentáře

citrón

Těhotný Snape mě strašně baví. :D A přimlouvám se za to, aby jednou to dítě přijal a miloval. Mohli by ho vychovávat společně s Potterem, který si uvědomí, že Ginny ho ale vůbec nepřitahuje. Zato ho přitahuje Snape. Tím teď nemyslím sexuálně, ale čistě z lékařského hlediska. Kvůli jeho stavu a kvůli jeho léčitelským schopnostem bude mít Harry tendenci svého profesora lektvarů chránit a starat se o jeho zdraví, čímž si k němu vytvoří citové pouto. Později zjistí, že se do něj vlastně zamiloval. Společně přivedou na svět dítě a vytvoří milující rodinu. Asi takhle si nějak představuji následující vývoj povídky a happy end. :D Takže… nesmíš mě zklamat.

Jé, ale zrovna nedávno jsem měla docela podobné pocity jako Snape s tím stropem. Taky se se mnou točil svět, což se mi často nestává. Většinou mě jenom bolí hlava.
Severusovy potíže si dokážu živě představit. Měla jsem období, kdy mě žaludeční nevolnost provázela docela často (a nebyla to kocovina ani těhotenství). Začíná to tak, že je člověku divně. Vstane, všechno se jeví relativně v pohodě. Přijde na snídani a zjistí, že nemá hlad a půlhodiny žvýká jedno sousto. Zjistí, že je mu vedro. Jde se ven projít. Venku je mínus dvacet, mrzne, ale pořád je mu horko. Je unavený, a tak si jde lehnout. Je mu pořád divně. Hodinu, dvě, žádné zlepšení. Říká si, ať už to skončí. Vstane, což se nelíbí žaludku, který protestuje. Teď má na výběr. Buď zůstane ležet a riskuje, že mu bude nevolno půl dne, anebo vyvolá zvracení vzpřímeným stojem. V případě druhé varianty se mu uleví a po půlhodině je zase fit a připraven pokračovat v úplně obyčejném dni. :D

Zajímavé je, jak zápach záchodových čisticích prostředků navodí u Severuse nesnesitelnou chuť na citrón. :D Přiznávám se, že nemám čich, takže nevím, jak to funguje. Já dostanu chuť na jídlo jenom podle toho, jak vypadá, protože nedokážu identifikovat žádnou vůni. Na tom, že Severus dostal chuť na citrón, není ale nic zvláštního. Já mám občas chutě, a to nejsem těhotná. Dokonce mívám na něco šílenou chuť a přitom ani nevím na co přesně. :D

Jako velký spáč doufám, že Snape nespí pět hodin denně. Mě to by poměrně brzy zabilo. Chápu, že chodí pozdě spát, ale pět hodin spánku? Kdyby to bylo aspoň šest. Hádám, že teď bude častěji víc unavený, takže bude usínat ve svých hodinách sedící za katedrou anebo při opravě esejí. Někde to bude muset dohnat, hlavně když bude v „tomhle“ stavu.

Zajímavý je fanón či jak se tomu odborně říká. Podle něj má rád Brumbál citrónové dropsy, Snape hodně pije kávu a je prý vysoký. Někdy je nepřirozeně hubený, jindy se pod jeho hábitem skrývá dobře stavené tělo. Já myslím, že není ani jedno z toho. A podle kanónu je Sirius vyšší než Snape, takže ani s tou jeho výškou to nebude tak horké. Ale prosím, každý smíme pojmout své postavy podle svého gusta, že ano. :) Hlavně že z něj neděláš krasavce. :D

Tak Poppy mě nepřekvapila svou nabídkou. Harry má opravdu výjimečné schopnosti a jí musí být ctí spolupracovat s někým takovým. Zároveň je Harry nezkušený a neumí plně odhadnout a využít své schopnosti, takže je logické, že mu chce pomoci a učit ho.

S jejím názorem ohledně Voldemorta souhlasím. Něco takového bych si taky myslela. On byl vlastně nemocný. Nebylo to vidět navenek, ale jeho duše byla zraněná a následkem nemoci tak zdeformovaná, že už mu nebylo pomoci. Taky si myslím, že Voldemort byl nešťastný člověk stejně jako Severuse ale u Pána zla se ta nemoc rozvinula do velmi pokročilého stádia. :D
Moc se těším na další díl.

Přidat nový příspěvek