Komentáře

*

No, kdyby Neville věděl, že se Severus viděl s Bellatrix, asi by z toho dostal infarkt. Myslím, že ho to nenapadlo. Zřejmě by nepřežil fakt, že se jeho přítel může stýkat s tou ženskou a tvářit se, že se nic neděje, přestože ta bestie zmrzačila jeho rodiče.
Aha, situace se poněkud opakuje, jenomže tentokrát je přiopilý Neville a Snape ho od sebe odstrkává. Chlapec si mohl vyzkoušet, jaké to je. Naštěstí se ten kluk dokáže spokojit jen se Severusovou blízkostí. Tomu stačí ke štěstí opravdu málo. Zlatý kluk.
Škoda, že si ho tam nenechá až do rána. Jenomže je přece v zájmu obou, aby je spolu nikdo neviděl. Vztah učitel – žák nebude určitě povolený, a kdyby do toho začala strkat nos Umbridgeová… raději se vyhnout všem problémům.
Co by mohl ošklivého provést Nevillovi? Já mám shodný názor s belldandy. Taky si myslím, že ho od sebe odežene, aby ho ochránil. Vždyť se stýká s tolika nebezpečnými lidmi a mezi nimi je i ta šílená ženská, která by Nevillovi mohla skutečně velmi ublížit. A navíc mu Bellatrix nikdy nevěřila a vždycky šla po něm. Takže kdyby odhalila jeho největší slabost (Nevilla), mohla by to zlým způsobem využít.
Jenomže Snape se s ním nemůže rozejít běžným způsobem. Neville je jako pes. Praštíte ho a on se vrátí, takže mu bude muset provést něco OPRAVDU hnusného, aby Neville stáhl ocas mezi nohy a zalezl si někde do nory, kde by pošel žalem, že ho jeho páníček nemá rád. Dobrá, Snape bude doufal, že to dopadne líp. Že se jeho se štěňátko z odmítnutí otřepe, i když bude pár dní kňučet bolestí.
Ty asi nejsi na veselé, romantické povídky a šťastné konce, že? To je špatné, protože mě tenhle typ povídek nevadí, takže si přeji, aby nakonec Severus a Neville žili šťastně až do smrti. Je to špatné, když jsem takový romantik?
A podle mě je z textu naprosto jasné, že je Snape pořád ten stejný mizera. Lidé dokážou být laskaví a milí ke svým mazlíčkům, ale k ostatním lidem být jako harpyje. To je přece Snape. To, že má rád Nevilla, neznamená, že má rád i jiné lidi.

Přidat nový příspěvek