Kmentáře

Děkuji

Však já jsem si nestěžovala, vím že jsi byla v komisi. ;-) :-) Občas si věci i pamatuju. :-D
Ve své podstatě se začali prolínat už dřív, co se týče časové linii postav, ale my tuto spojitost pocítíme až v následujícím díle NL. Bohužel NL je o 20 stran kratší než tahle povídka, takže to prostě tak divně vychází.
Tož v dalším díle cyklu se dozvíš proč a jakým způsobem je takoví projev důležitý, co všechno se ho týká a tak. Prostě to bude jen chvíli trvat než se k tomu dopracujeme.
Jsem ráda že se Neville líbí. Já si také nemyslím že je opravdu zbabělec, právě už v tom pátém ročníku se začal projevovat jako člověk s odvahou. Vždyť se přidal k BA, trenoval, šlo mu to moc dobře a vyrazil i na Obor záhad. ;-)
Tak to je celkem základní filosofická ale i matematická otázka. Jak doopravdy svět vypadá a co všechno je jen definice našimi smysl a je možné že svět je takoví jaký je, protože mi jsme ho tak svým mozkem utvořili? Tedy, když vezmu do ruky knihu, tak ta kniha existuje proto že prostě existuje nebo existuje proto, že lidststvo jako celek se schodlo, že existovat bude. A mohou se fantasiíní předměty stávat skutečností, pokud v ně věří dostatečný počet myslí? Na těchto otázkách a problémech je i v literatuře postaveno mnoho věcí. Například už jen samotná magii je vlastně ovládání prostoru kolem sebe pomocí vlastní vůle, jeho přetvoření k obrazu svému. Najít odkazy na to můžeme také třeba v BTVS kdy se dívka stane neviditelnou, protože se s ní nikdo ve škole nebaví ani se na ní nepodívají v dobrém či zlém. Dál například v Doctorovi Who, kde mysli lidstva spojeného telepatickou sítí dodá Vládcem ztýranemému a oslabenému Doctorovi sílu a život jen tím, že v jeden jediný okamžik na něj myslí a šeptají jeho jméno.

Přidat nový příspěvek