Komentáře

Děkuji

Tahle povídka je z části vedena v odlehčeném duchu a z části vážně. Já prostě nejsem schopná nepřidat do povídky i vtip, je i v takových kusech jako "Miluji tě až za hrob... ten tvůj". Výjimkou snad je "K odpuštění" nebo pár dalších vážných povídek.
Já jich viděla už celkem dost, ale nikdy asi nic tak rozsáhlého jako je tohle a samozřejmě byli v angličtině. V češtině vím tuším o třech krátkých povídkách, ale jistá si nejsem. Samozřejmě jakoukoliv kterou jsem přehlédla si ráda přečtu.
Vidíš to a moje první slash povídka byla "Agorafobie" která je na pár Sirius/Draco, takže taky nic obvyklého. Rozhodně pár Molly/Severus je zajímaví, i když mně se víc líbí pár Molly/Sirius nebo třeba Molly/Hermiona a Molly/Minerva.
Já bych celkem doporučovala Nedostupnost přátelství rychle přečíst a pustit se do Nerozhodnost lásky, protože tahle povídka právě s NL souvisí. :-D A souvisí i pak z následujícími dvěma kousky tohoto celého cyklu.
Ano, Neville je často v povídkách opomíjený a ano, hodí se mi ke Snapeovi hlavně proto, že je trpěliví a snad ochotný toho starého mrzouta snášet vedle sebe bez vzteku.
Tos odhadla správně. Snapeovi by mohlo rychle dojít jak se věci mají, není hloupí, ale jednoduše o tom neuvažuje. Tak nějak bych řekla že prozatím nevnímá Nevilla jako někoho se skutečnou sexualitou, touhami, sny a potřebami. Proto ho právě ani nenapadlo že by Lenčin seznam měl s ním cokoliv společného. Nenapadlo ho to ani po lektvarovém incidentu. Není to totiž ani tak o racionalitě jako o pocitech a vnitřním náhledu na Nevilla. Ten se musí nejdřív změnit nebo musí racionálně pochopit co a jak.
Ne, Snapeovů zájem rozhodně nezmizí. Je rozený vědec, navíc prahnoucí po moci byť zprostředkované a Neville jistou moc má. Moc ano, ale ne potenciál ji skutečně aktivně využívat a hlavně touhu to vůbec dělat. To je tak, Neville bude pěstovat květiny a radovat se jak hezky díky jeho dendromagii rostou. Snape mít tu moc, tak nechá vykořenit mlátivou vrbu a rozkáže jí zatlouct Siriuse deset sáhů pod zem. :-D
Ke gramatice už řeknu myslím jen toto "Rádi by jsme znali Váš názor na naše služby" - obrovská cedule v jednom nejmenovaném Tescu v Praze. Až tohle nebudu vídat na veřejných místech a až se redaktoři na NOVĚ naučí používat trpné rody a odnaučí používat slovo "Česko", tak já se postarám o to, aby v mých povídkách nebyla jediná chyba.

Přidat nový příspěvek