Komentáře

Hurá - Snaville

Zrovna jsem začala tvou povídku číst a jsem moc ráda, že jsi zvolila tento pár. Taky jsem si ho oblíbila. I já jsem uvažovala napsat povídku s tímto párem, mám ji rozepsanou, ale teď pracuji na jiných věcech. Ovšem ta moje povídka měla být spíš komedie až parodie.
Snaville jsem snad ještě nikde neviděla. Vyhledávání na internetu není moje doména. Podle všeho se ale ve všech povídkách opakují stále ty stejné páry a musím říct, že mě to občas trochu nudí. Já jsem naopak velmi ráda, pokud někdo přijde s nějakým neobvyklým párem. Záleží jenom na tom, jak dobře to umí autor podat.
Když jsem psala svou první fanfiction povídku, moje myšlenky směřovaly směrem, napíšu něco jiného než ostatní. A tak jsem vymyslela ten netradiční pár – Severus/Molly. :D

Na povídku Nedostupnost přátelství jsem narazila poměrně nedávno a zatím jsem ve fázi, kdy se do ní hodlám pustit. Teď jsem ale objevila tuhle s Nevillem a ta mě ihned dostala.
Škoda, že je Neville v povídkách tak často opomíjený, je v něm docela velký potenciál.

Navíc si myslím, že se k sobě Neville a Snape prostě hodí. Neville to má chudák těžké, že se zamiloval do neoblíbeného profesora, ze kterého má obrovský respekt. Ba co víc, je to člověk, pro kterého je pitomý student, který nic neumí a všechno zkazí, neschopný a podprůměrný. To jsou dost špatné vyhlídky na to, aby ho Snape začal po těch letech vnímat jinak.

Už se těším, jak to bude pokračovat. Tak nějak (jako správný sadista) doufám, že Neville bude prožívat nejhorší období svého života. Hodně slz, trápení, probrečených nocí, trapasů a ponížení atd. Doučování určitě ukončí a v lektvarech se ještě zhorší (pokud to možné vůbec je). Teď mu přísady nebudou hnít v rukou, ale přímo rozpadat se na prach. Navíc bude pro něj nesnesitelné být v přítomnosti člověka, který mu ublížil, odmítl ho a potvrdil jeho obavy, že je pro něj jenom pitomec, kterého nikdy nebude milovat.

Škoda že ten seznam Severus tak rychle rozluštil. Mohl se zamyslet nad tím, proč zrovna Lenka. Kdyby si vzpomněl na podezřelé doučování, vyznání lásky (i když pod vlivem lektvaru) a na fakt, že od Lenky je to zase blízko k Nevillovi, mohlo by mu dojít, kdo po něm tajně touží. Vysvětlení bývá obvykle to nejjednodušší. Jenomže v tomto případě to nejjednodušší vysvětlení považuje zároveň za absolutně nepravděpodobné.
Předpokládám, že Snapeův zájem o chlapce bude pokračovat a bude ho zpovzdálí sledovat (čistě z vědeckého hlediska). V normálním případě by bystrý Snape ihned odhalil, o kom Neville sní, jenomže to by si nejdřív musel přiznat, že by ho někdo mohl milovat a myslím, že Severus v něco takového prostě nevěří, proto mu bude Nevillovo chování připadat divné a nelogické.

Občas mě sice trochu v textu ruší pravopisné chyby (hlavně shoda přísudku s podmětem), ale kvůli něčemu takovému bych nepřestala číst jinak dobrou povídku. Povídek není zase tolik, aby si mohla vybírat a navíc je známá věc, že nezáleží na vzhledu (formě), ale na tom, co je uvnitř (obsah).
Takže už se těším na další dílek. Teď jsem si všimla, že to bude až v lednu. Už aby to bylo.

Přidat nový příspěvek